Były kwiaty...oklaski i blask fleszy, krótko mówiąc działo się a podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy filmowe. Zarezerwowane miejsca w pierwszym rzędzie, niemalże 8  pierwszoplanowych ról i emocji tak dużo , że  z całą pewnością kino "POLONEZ" w Praszce nie mogło się pochwalić takim widowiskiem podczas premier nawet  największych kinowych hitów.

kino4

 

                Ostatniego dnia czerwca 2015r. bowiem każdy, kto przyszedł do tego magicznego miejsca i uczestniczył w tym wyjątkowym spektaklu na długo nie zapomni chwil przepełnionych dobrem i prawdą w wydaniu okupionym bez wątpienia solidną pracą  i wielogodzinnym przygotowaniem. Ale warto było :) Uśmiechy i uznanie widowni, na której zasiedli zaproszeni goście, władze miasta Praszka, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, sąsiadujących placówek, rodziny podopiecznych oraz wielu, wielu innych chcących towarzyszyć nam tego dnia, były rekompensatą trudu pracy, jaki włożono w całe przedsięwzięcie.

                Nie było by tego dnia, tej pięknej uroczystości, gdyby nie pomoc zaprzyjaźnionych wolontariuszy z PZU z Opola, którzy to bezinteresownie pomogli placówce pozyskać pieniądze na organizację i przygotowanie  przedstawienia i tym samym wspólne świętowanie 2 lat funkcjonowania placówki w takim wydaniu.

                Całe przedstawienie, obsada ról i scenariusz spektaklu przygotowany został we współpracy z  panią Lidią Latusek koordynującą teatr dla dorosłych w Praszce. Pani Lidia spędziła z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy wiele godzin, poznała ich zwyczaje ich wyjątkowość, jak sama wspomina, był to dla niej magiczny i bardzo  wartościowy czas.

                

kino2

 

kino3

 

kino4