Dnia 26 stycznia 2016 roku odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu, który służyć będzie do przewozu Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie.

W uroczystości udział wzięły Władze Gminy Praszka, kierownicy i przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej oraz zaprzyjaźnione placówki powiatu oleskiego, a przede wszystkim Podopieczni ośrodka wraz ze swoimi Opiekunami. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. odprawionej przez Ks. Proboszcza, Duszpasterza naszego Ośrodka Mieczysława Papiernika, który dokonał poświęcenia samochodu. Tradycyjnie Uczestnicy i zaproszeni goście przed Mszą Świętą mogli skorzystać z sakramentu Pokuty 

1

 Pani Zastępca Burmistrza Danuta Janikowska przekazała dyrektorowi ŚDS-u kluczyki do nowego samochodu, który służyć będzie do codziennego transportu podopiecznych.  Opel Vivaro o wartości 130 tyś. zł. jest formalnie samochodem placówki w Ganie. Samochód został zakupiony ze środków przekazanych przez Urząd Wojewódzki w Opolu. Ubezpieczenie auta zostało wykupione przez Gminę Praszka.

5

2

Po Mszy Świętej i poświęceniu  samochodu, goście udali się do świetlicy ośrodka, gdzie przygotowany został poczęstunek. W trakcie mile spędzonego czasu, można było podzielić się refleksjami minionego roku, powspominać, pośmiać się, po prostu pobyć w swoim towarzystwie, ciesząc się chwilą spędzoną razem i zatrzymać się w biegu na jeden moment.

4

6

7