Po raz kolejny na stworzonej scenie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ganie mieli zaszczyt zaprezentować się podopieczni ośrodka wcielając się w role aktorów teatralnych. Przedstawienie jakie przygotowali "Królewna i siedmiu wspaniałych" realizowane było dzięki współpracy z zaprzyjaźnioną już Fundacją PZU z Opola. Projekt, dzięki któremu pozyskano fundusze na jego realizację okazał się jednym z najlepszych. Po jego zaakceptowaniu, rozpoczął się cykl przygotowań. Podczas codziennych zajęć terapeutycznych powstawały poszczególne elementy scenografii począwszy od chatki, w której to mieszkały krasnale po wystrój wnętrza, łóżeczka, akcesoria kuchenne,  las, łąkę oraz odpowiednie stroje. Równocześnie prowadzone były regularne próby, w których to aktorzy mogli wcielić się odpowiednio w postacie królewicza, krasnali, myśliwego, złej macochy oraz wiedźmy i magicznego zwierciadła. Z czasem w trakcie realizacji projektu powstawały piękne kostiumy i kolejne elementy dekoracji. Sala prób z każdym dokładanym szczegółem stawała się coraz bardziej realistyczna i nabierała uroku, by w końcu 20 go czerwca zachwycić i oczarować wszystkich zaproszonych na przedstawienie gości. Spektakl, na który przybyło bardzo liczne grono gości  okazał się niesamowitym widowiskiem. Przez ponad dwadzieścia minut skupienie skierowane było na podopiecznych ŚDS-u, którzy bezbłędnie odegrali wyuczone role, przenosząc publiczność w świat zaczarowanych bajek oraz tylko i wyłącznie dobrych zakończeń. Piękna muzyka uzupełniała stworzony klimat. Zabrzmiały wpasowane idealnie w tekst bajki niezapomniane utwory takich wykonawców jak Michał Bajor, Sylwia Grzeszczak czy też Seweryn Krajewski. W sposób wysmakowany  dźwięki przeplatały się  z odgrywanymi poszczególnie scenami.

k3

                            

Po zakończeniu części artystycznej, zgromadzeni goście wraz z aktorami i ich najbliższymi mieli przyjemność uczestniczyć w pikniku na świeżym powietrzu. Klimat świetnej zabawy i dobrego humoru zapewniał animator. Było ognisko, muzyka i dobra energia. Słoneczny żar płynący z nieba nie przeszkodził w  zaangażowaniu niemalże całej zgromadzonej publiczności.                                                                                                            k4

Końcowym etapem realizacji projektu było podsumowanie będące wycieczką do Krakowa. Podopieczni biorący udział w realizacji przedstawienia wraz z pracownikami oraz wolontariusze z fundacji PZU pod okiem przewodnika odbyli ciekawą i jednocześnie relaksującą wyprawę, która odbyła się 22 go czerwca. Odwiedzili najważniejsze zabytki pięknego miasta, odsłuchali hejnał, odbyli rejs statkiem, by w końcu po dniu pełnym wrażeń wrócić i opowiedzieć o przeżytych wspaniałych chwilach swoim najbliższym. Kolejny raz dzięki pomocy życzliwych osób, świat pełen codziennej niepełnosprawności i przeszkód, na chwilę zmienił kurs. Wzbogacił  tym samym o nowe możliwości, o dostrzeżone piękno. Pozwolił poczuć dumę i odpowiedzialność. Co najważniejsze  dał wielu osobom uśmiech, radość  i piękne niezapomniane wspomnienia.

k6