W dniu 21.10. 2015r. na Hali Sportowej Kotwica w Praszce odbyła się wyjątkowa XIV Mini Olimpiada Sportowa. Uczestnikami tego wydarzenia i tym samym głównymi bohaterami byli podopieczni placówek specjalanych z województwa Opolskiego. Głównym opiekunem oraz organizatorem zawodów był Zespół Placówek Specjalnych z Praszki na czele z panią dyrektor Marzeną Smugowską. Wraz ze swoim zespołem pracujących w placówce nauczycieli, terapeutów oraz wolontariuszy przygotowali oni szereg dyscyplin, w których to osoby niepełnosprawne mogły w pełni szczęscia przeżywać smak zwycięstwa i poczuć powiew rywalizacji.

zawody4

Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie miał zaszczyt po raz drugi brać udział w tej właśnie olimpiadzie. Były to zawody, bez barier, bez podziałów a całą halę wypełnił radosny śmiech uczestników, którzy mogli poczuć się jak prawdziwi sportowcy, pokonując swoje słabości, dawając z siebie jak najwięcej.

zawody5

Dopisali również kibice oraz zaproszeni goście, Dyrektorzy placówek, opiekunowie, którzy zagrzewali swoich podopiecznych, kolegów, koleżanki do 'walki'.
Ceremonię wciągnięcia Flagi Olimpijskiej wraz z podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie Sebastianem Kałużą rozpoczął Burmistrz Miasta Praszki Pan Jarosław Tkaczyński. Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu wszystkich zgromadzonych gości, rozpoczął się wspaniały czas zdrowej rywalizacji. Na zakończenie wręczone zostały każdemu zawodnikowi medale, pamiętkowe dyplomy oraz statuetki.

zawody2

zawody3