IMG 1012Stowarzyszenie na Rzecz Osób Zaburzonych Psychicznie i Upośledzonych Umysłowo "NADZWYCZAJNI" w dniu 10 września 2014 roku w Opolu podpisało umowę z Województwem Opolskim na realizację zadania publicznego pod nazwą "Dotknij sam natury"

Termin realizacji zadania publicznego ustalony jest od dnia 15.09.2014r. do 15.12.2014r.,       a zdanie jest finansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.

Projekt "dotknij sam natury" ma na celu poprawę funkcjonowania osób niepełnosprawnych w codziennym życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym. Udział w indywidualnych i grupowych zajęciach pozwoli na rozwijanie umiejętności społecznych, nauczy samodzielności, odpowiedzialności, zwiększy  wiarę we własne mozliwości. Wspólne uczestniczenie w przedsięwzięciu osób niepełnosprawnych z terapeutami, wolontariuszami otworzy przed adresatami projektu nowe mozliwości rozwoju. Po zakończeniu projektu osoby niepełnosprawne będą miały możliwość kontynuowania swojej pracy dbając o efekty projektu.

 Wsród planowanych zajęć w skład projektu będą wchodzić następujące zajęcia:

- "Moja przestrzeń" to tytuł zajęć grupowych prowadzonych przez firmę specjalistyczną zajmującą się budową ogrodów, która w teoretyczny i praktyczny sposób zapozana i nauczy osoby niepełnsprawne jak projektować, budować i dbać o zieloną przestrzeń wokół siebie.

- "Pierwasza pomoc" to zajęcia skierowane do osób niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów oraz wolontariuszy stowarzyszenia, które na celu mają naukę udzielania pierwszej pomocy.

- "Dogoterapia" - indywidualne i grupowe systematyczne spotkania osób niepełnosprawnych z wyszkolonym psem, prowadzone przez wykwalifikowanego terapeutę.

- "Akwarium w naszym domu" - cykl zajęć grupowych, którego celem będzie utworzenie akwarium z rybkami. 

 

Projekt "dotkinij sam natury" będzie realizowany przy ścisłej współpracy Stowarzyszenia "NADZWYCZAJNI" i Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie. Osoby niepełnosprawne, które mają ochotę wiąść udział z projekcie "dotknij sam natury" proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 34 357 69 79 z Grzegorzem Derengowskim.